Нейтралізація ртуті

Якщо розбили градусник - демеркуризація ртуті озоном

Використовуючи озонатор повітря можна еффективно усунути пари ртуті в повітрі та на поверхнях. Це важливо, тому що навіть після ретельного прибирання, пари та мікрочастинки ртуті в приміщеннях залишаються і можуть завдати шкоди здоров’ю. Але про все по порядку.

Усунення ртуті у Вашому регіоні (перелік міст)

Відео про нейтралізацію ртуті озоном:


Що робити, якщо розбився градусник? Наші рекомендації:

Що робити якщо розбився градусник ртутний

• Всі члени сім’ї (включаючи домашніх тварин) повинні покинути приміщення. Не дозволяйте нікому ходити по ртуті перед виходом.

• Відкрийте всі вікна і двері назовні; закрийте всі двері в інші кімнати квартири або будинку.

• НЕ дозволяйте дітям допомагати вам при збиранні.

• Ртуть легко забирається з таких поверхонь як: деревина, лінолеум, плитка і більшість інших твердих, гладких поверхонь.

• Якщо частинки ртуті потрапили на килим, штори, оббивку або на інші абсорбуючі поверхні – ці предмети слід викинути в герметично закритих пакетах. Виріжте і видаліть уражену частину забрудненого килима для утилізації.

• Одягніть рукавички з гуми, нітрилу або латексу.

• Якщо є якісь осколки скла або гострі предмети, обережно підберіть їх. Покладіть всі розбиті предмети на вологий паперовий рушник. Заверніть паперовий рушник, покладіть в пакет і щільно застебніть його.

• Знайдіть видимі ртутні намистини. НЕ використовуйте пилосос або мітлу для очищення ртуті.

• Для збору кульок ртуті використовуйте тонкий пластик або картон. Збирати її потрібно дуже обережно, повільними рухами, для того щоб не розбити на дрібні шматочки, які складніше знайти і прибрати.

• Візьміть ліхтарик, тримайте його під низьким кутом близько до підлоги і спробуйте відшукати додаткові блискучі кульки ртуті, які могли прилипнути або потрапити в невеликі тріщинки на поверхні.

УВАГА! Ртуть може переміщатися на великі відстані по твердим плоским поверхнях, тому обов’язково огляньте всю кімнату!

• Для збору кульок ртуті використовуйте піпетку. Повільно і обережно випустіть ртуть на вологий паперовий рушник. Помістіть паперовий рушник в пакет і щільно застебніть його.

• НЕ змивайте ртуть в унітаз!

• Мікрочастинки і пари ртуті, які неможливо побачити і відповідно прибрати, нейтралізуються за допомогою озонування. Телефонуйте нам, ми оперативно виконаємо нейтралізацію ртуті.


Властивості ртуті, вплив на організм, рекомендації

Ртуть – це блискучий, сріблястий, рідкий метал, який може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Усунення ртуті нейтралізація

Рідка ртуть випаровується при кімнатній температурі, викликаючи підвищений рівень парів ртуті в приміщенні. Пари ртуті не мають запаху. Навіть невелика кількість ртуті зі зламаного термометра може завдати шкоди, особливо дітям, якщо її не очистити і не видалити належним чином.

Основні проблеми здоров’ю можуть нанесті пари ртуті. Вони утворюються при кімнатній температурі, особливо при нагріванні. Пари можуть потрапити в організм з диханням і, таким чином, всмоктуватися в організм. Безпосередні наслідки вдихання сильно концентрованих парів включають кашель, біль у горлі, затруднене дихання, біль у грудях, блювоту і головний біль.

Ніколи не використовуйте пилосос для прибирання ртуті! Часті випадки, коли розбився градусник і люди не знаючи куди дзвонити, і яку службу викликати для усунення ртуті (демеркуризації), використовують пилосос для того що б її зібрати. Потрапляючи в пилосос ртуть нагрівається і розсіюється, це сприяє її більшому випаровуванню, а пари ртуті природно не уловлюються мішком в пилососі, так як мішок може затримувати великі частки, але не пари. У підсумку в процесі такого збору концентрація отруйних парів зростає багаторазово.

Пари ртуті у низьких концентраціях і при малому часу контакту можуть не привести до явних наслідків для здоров’я в короткостроковій перспективі. Але тривалий вплив може призвести до інтоксикації організму і завдати серйозної шкоди здоров’ю: утруднена ходьба, слабкість, головний біль, втрата апетиту, запалення ясен, почервоніння шкіри.


Досвід застосування озонатора від Марини Олегівни : У мене в квартирі трапилася надзвичайна подія, градусник лежав на комоді і моя кішка його скинула на паркетну підлогу і він розбився. Я серйозно злякалася і одразу почала думати, що робити якщо розбився градусник і розлилася ртуть? Підлога у мене вкрита паркетною дошкою, йому більше 10 років, між планками є щілини, в які затекла частина ртуті. Думка про те, що, для очищення будинку, буде потрібно знімати паркет, який прослужить ще не один рік, мене особливо засмутила. Я пішла до сусідки, вона молодша і відносно добре розбирається в комп’ютерах, ми почали шукати інформацію про те, як прибрати розсипану ртуть, якщо розбився градусник. Знайшли точну інформацію про відмінний спосіб нейтралізації ртуті озоном. Я зателефонувала синові, він взяв в оренду на добу озонатор, хлопці йому показали, як користуватися приладом, він поставив цей агрегат в кімнату на кілька годин, після цього ми провели тестування на вміст парів ртуті за допомогою спеціального індикатора, він показав нормальний результат.

Засіб боротьби з коронавірусом
Більше 30 сфер застосування озонаторів
Ассортимент приладів OZON-PROM

Пишіть відгуки та запитання, ми з радістю відповімо