Озон для басейнів

Очищення води в басейні без хімії - озонування

Застосування озонування дозволяє виконувати 100% знезараження не тільки води, але і чаші басейну, на відміну від ультрафіолету, який знезаражує тільки ті поверхні, на які потрапляє УФ випромінювання, при цьому домогтися від УФ ламп повного знезараження води вкрай складно. Озонування дозволяє відмовитися від використання хімічних засобів.

Також, застосовуючи озонування, вода стає прозорою і очищеною від домішок (залізо, феноли, нафтопродукти, пестициди, аміни і багато інших органічні та неорганічні речовини), оскільки більшість домішок, під час озонування, починають більш ефективно вловлюватися фільтрами грубої і тонкої очистки. При озонуванні,  багаторазово збільшується ресурс промивних фільтрів (всіх видів, включаючи осмос), оскільки озон укрупнює домішки і вони не забиваються всередині отворів фільтра, залишаються поверх отворів і фільтри краще регенеруються – значно скорочуються економічні витрати на обслуговування системи.

Ми, підприємство OZON-PROM®, український виробник озонаторів води і комплексних систем озонування для очищення води в басейнах.

Одна з причин відставання України від західних країн в темпах впровадження технології обробки озоном в тому, що дистриб’ютори хімії для басейнів і фірми займаються будівництвом і обслуговуванням басейнів, не зацікавлені у впровадженні озону, тому що встановивши систему озонування, використання хімії мінімізується … До того ж обслуговування озонатора в принципі маловитратно і зазвичай робиться один раз в декілька років, тобто встановивши систему озонації відпадає потреба частого виклику фахівців.

 

Озонування басейну з ежектором:

Очищення води в басейні озоном

Засіб очищення води в басейні без хімії

 

Переваги використання озону для басейнів

  • Найвища швидкість знищення бактерій.
  • Озон більш ефективний окислювач, ніж хлор.
  • Озонування дозволяє звести до мінімуму, а в деяких випадках і повністю відмовитись від використання традиційних хімічних речовин.
  • Озон усуває неприємний запах хлору, при цьому після озонації залишається запах свіжості, як після грози.
  • Озон покращує ефективніть фільтрів і коагулянту, тому зменшується використання коагулянту і витрата промивної води.
  • Заміну води можна виконувати рідше, в результаті зменшується загальне споживання води.

 

Як довго тримається озон в басейні?

О3 швидко розпадається на звичайний кисень О2. Період напіврозпаду озону в воді становить близько 30 хвилин, а це значить, що кожні півгодини концентрація озону буде зменшуватися в половину. Наприклад, концентрація О3 в воді 0,1 міліграмів на літр, то кожні 30 хвилин концентрація зменшується таким чином: 40; 20; 10, 5. На практиці розпад відбувається швидше оскільки на цей процес впливає багато факторів, основні це температура, рН та кількість розчинних речовин.

 

Чи вплине температура або вологість повітря / води на концентрацію озону?

Температура і вологість повітря безпосередньо впливає на концентрацію озонового газу. Чим більше вологість і температура повітря, тим нижче вироблення О3 і він швидше розпадається на кисень О2. Аналогічно впливає і температура води; чим холодніше вода, в яку вводиться озон, тим ефективніше буде озон при видаленні забруднень. Опалювальні басейни вимагають на 10-15% більше озону, ніж басейни без підігріву.

 

Чи безпечний озон для мого обладнання в басейні?

Більшість систем для басейнів сьогодні виробляється з озоностійкого матеріалу, наприклад, труби з ПВХ. Однак озоновий газ може окисляти чорні метали і деякі інші матеріали, такі як нейлон і каучук. Слід уважно перевірити, чи всі труби між точкою подачі О3 (в разі використання інжектора Вентурі для подачі і перемішування озону з водою) і точкою входу в басейн виготовлені з озоностойких матеріалів. У разі подачі озону в басейн за допомогою аерації, коли аератори знаходяться на дні басейну, тоді трубопроводи та інші елементи басейну мінімально схильні до дії О3. Це викликано тим, що потрапляючи відразу в басейн концентрація його падає до мінімуму, так як він поширюється відразу по всьому об’єму води.

 

Озон и хлор

Для відкритих басейнів радимо використовувати хлор для доповнення озону. Залишковий хлор буде виконувати функцію буфера, коли озонова система не працює. Хлор має підтримуватися від 1,0 до 2,0 проміле (частин на мільйон). Щоб правильно підготувати воду для подальшого використання озонової системи, вкажіть наступні настройки і підтримуйте оптимальний рівень: Бром 1,0 ЧПМ; Хлор 1,0 до 2,0 ППМ; рН 7,2-7,6 Загальна лужність 100-150 ЧПМ; Кальцій жорсткість 200-350 проміле.

 

Озон і бром

Озон має короткий період напіврозпаду, це означає, що він розсіюється і перетворюється в кисень дуже швидко. Тому необхідно зберігати невеликий вміст іншого дезинфікуючого засобу. Ми рекомендуємо використовувати бром в закритих басейнах. Залишковий вміст брому буде виконувати функції буфера, коли озонова система не працює. Бром повинен підтримувати тільки 1,0 PPM (частини на мільйон), щоб не було помічено сліду продукту в воді. Хлор також буде працювати в якості залишкового окислювача і може ефективно застосовуватися разом з озонової системою. Чим довше озонова система працює, тим менше брому доведеться використовувати для підтримки якості води. Озон буде вбивати водорості в точці ін’єкції, а не водорості, які ростуть на стінах басейну. Рекомендоване дозування бромід натрію становить 20 г на 1000 літрів води кожні 6 місяців.

Водорості

У закритих басейнах зазвичай досить тільки обробки озоном для запобігання утворенню водоростей. У відкритих басейнах, в деяких випадках, необхідно додатково застосовувати хімію. Підтримуйте рівні брому або хлору (принаймні 1,0 PPM), щоб допомогти контролювати освіту водоростей в вуличних відкритих басейнах. Механічна чистка чаші раз на тиждень також є ефективним. Крім того, ефективним є використання альгецида. Якщо басейн активно використовується, і це викликає помутніння води, рекомендується застосовувати обробку хлором для допомоги озону в очищенні води. Регулярна, періодична шокова обробка рекомендується для запобігання накопичення водоростей.

Засіб боротьби з коронавірусом
Більше 30 сфер застосування озонаторів
Ассортимент приладів OZON-PROM

Пишіть відгуки та запитання, ми з радістю відповімо