Фумігація озоном

Фумігація зерна елеваторів зерновозів газація озоном

Озон – це ефективний фумігант для знищення комах, мікотоксину і мікробної інактивації, який не погіршує якість зерна, при дотриманні необхідних концентрацій і часу обробки. Також озоном виконують газацію піддонів (палет), приміщень елеваторів, складів, трюмів судів, зерновозів. Дослідження показали, що озон має унікальні переваги при зберіганні і переробці зерна, дозволяє відмовитися від застосування шкідливих пестицидів. У цій статті зосереджена інформація про ефективність озону для збереження харчових зерен і обговорюється можливий вплив на якість продукції, механізми інактивації мікроорганізмів і мікотоксинів.

Фумігація зерна озоном

Озон в якості фумігантів зерна був досліджений і вивчений широко, він може вберегти від зараження комахами, якщо його подавати в сховища регулярно. Концентрація газу озону 0,1 проміле або вище, вбереже продукцію від комах. Важливим завданням є забезпечення правильної подачі озону, щоб він рівномірно поширився по всьому об’єму зерна і виконував обробку всієї маси. Часто для подачі озону в елеваторах використовують систему вентиляції, з її допомогою відбувається насичення газом.

Одна з причин відставання України від західних країн в темпах впровадження технології фумігації озоном в тому, що виробники і дистриб’ютори хімічних засобів фумігації, не зацікавлені у впровадженні озону, тому що підприємства, які встановили систему озонування, зменшують закупівлю хімічних засобів в рази … А підприємства. які вже використовують озонування і побачили його переваги, у вигляді поліпшення якості продукції та економічну вигоду, зі зрозумілих причин, не поспішають повідомляти про це конкурентам.

Дослідження по використанню озону як фуміганта, показали перспективність в боротьбі із комахами. Озон є токсичним для комах, при цьому негативний вплив озону на продукцію мінімально, в порівнянні з іншими способами газації і іншими видами обробки. Озон після обробки не залишає токсичних залишків і розпадається на звичайний кисень протягом кількох годин. Тому, щоб підтримувати необхідні концентрації озону в зерновій масі, озонатор повинен включаться з певною періодичністю.

Газація зернових складів фумігація

Озон можна використовувати для обробки зерна як інсектицид, для продовження терміну придатності і відновлення пошкоджених зерен. Використання озону для газації зерна є економічно вигідною альтернативою, а також органічним методом. Також, для цих цілей озонатори використовуються для обробки зерновозів, вагонів, судна, складів, елеваторів, дерев’яної тари та багато іншого.

Основні переваги озону:

  • не пошкоджує зерно
  • простий у використанні
  • руйнує мікотоксини (вомітоксін, афлатоксин і т.д.).
  • зупиняє зростання цвілі
  • екологічно чиста (зелена) альтернатива
  • працює як фумігант і інсектицид

 

Зниження мікотоксину в зернах

Зібране зерно, яке зберігаєтся з певними штамами цвілі, утворюватиме мікотоксини, такі як афлатоксин і вомітоксін. Газація озоном не тільки знищить шкідливу цвіль, але і розщепить мікотоксини, тому зерно можна продати для споживання людиною або тваринами.

Видалення цвілі в зерні

Зерно може пошкодитися вологою і цвіллю при неправильному зберіганні. Озон використовується для видалення цвілі в багатьох галузях сільського господарства. Ця ж практика застосовуються і при обробці зерна, є економічно ефективним рішення потенційно катастрофічної проблеми.

Наші дилери у Грузії:

Засіб боротьби з коронавірусом
Більше 30 сфер застосування озонаторів
Ассортимент приладів OZON-PROM

Пишіть відгуки та запитання, ми з радістю відповімо